Occasional Tables
-
Adderley A4000600 Accent Table
(Occasional Tables - Accent Tables)With its striking and adaptable design, this accent table adds instant style to your home. Crafted of solid mango with a sandblasted black finish, its iconic "I" silhouette emphasizes your impeccably good taste. The search for simple, chic design ends here.
$169.95
$279.95
Save $110.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Adderley |
| Table Type | Accent Tables |
| Style | Contemporary |
| Color | Black |
| Material | Wood or Wood Byproducts |
| Assembly Required | No |
| Additional Information |
• Made of mango wood • Black finish • Sandblasted effect |
| DIMENSIONS | |
| Width | 16 inch(es) / 40.64 cm |
| Height | 22 inch(es) / 55.88 cm |
| Depth | 16 inch(es) / 40.64 cm |
| Weight | 11.99 lb(s) / 5.44 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 19.5 inch(es) / 49.53 cm |
| Height | 25.38 inch(es) / 64.47 cm |
| Depth | 18.88 inch(es) / 47.96 cm |
| Weight | 20 lb(s) / 9.07 kg |
| Volume | 5.4 cu. ft. / 0.15 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052891164 |
-
$2,659.95
Save $1,110.00
$1,549.95
Biddeford 35504S3 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Bring fashionable function to the forefront with this sleeper sectional with chaise. A transitional arm + More
-
$1,969.95
Save $820.00
$1,149.95
Midnight-Madness 98103S14 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional with chaise takes cozy and inviting to a higher + More
-
$4,169.95
Save $1,740.00
$2,429.95
5Z-Comfort PCU1090215 Power Reclining Sofa with Adjustable Headrest
(Sofas - Power Recline)Relax like never before. This power reclining sofa is crafted with luxury in mind, complete with supple + More
-
$2,169.95
Save $910.00
$1,259.95
Caveman Den 9070318 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Comfort. Power. Luxury. Some people like having all the bells and whistles. So you can see why they find this + More
-
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this oversized chaise takes cozy and inviting to a higher level. + More
-
$2,459.95
Save $1,020.00
$1,439.95
Boyington U2710613 Power Recliner with Adjustable Headrest
(Recliners - Power)Ready to take your reclining experience to the next level? Then sit up and take notice. With this power + More
-
Bring fashionable function to the forefront with this oversized accent ottoman. The transitional design + More
-
With its sculptural silhouette and barrel-back design, this accent chair exudes runway-inspired style. + More
