    loading Malouf Neve Coolsync MM10FFNE38GB - Full/Gray
    • Large Picture of Malouf Neve Coolsync MM10FFNE38GB - Full/Gray HD
    Neve Coolsync MM10FFNE38GB - Full/Gray
    (Mattresses - Full)
     Buy Now
    Malouf
    Ask an Expert
Specifications / Choose an option
  • Specifications
  • Complementary Products
    GENERAL
    Size Full
    Type Memory Foam
    Comfort Plush
    Top Style Tight Top
    Bed in a Box Yes
    Sleep Sets No
    • Plush, quilted cover adds a layer of softness.
    • Foam is CertiPUR-US® certified to meet the highest standards.
    • hips rolled and compressed for easy transportation.
    DIMENSIONS
    Width 52.5 inch(es) / 133.35 cm
    Height 10 inch(es) / 25.4 cm
    Depth 74 inch(es) / 187.96 cm
    Weight 39.11 lb(s) / 17.74 kg
    SHIPPING DIMENSIONS
    Width 16.5 inch(es) / 41.91 cm
    Height 41.7 inch(es) / 105.92 cm
    Depth 16.5 inch(es) / 41.91 cm
    Weight 47.6 lb(s) / 21.59 kg
    UPC
    UPC# 195425110837
      Malouf Brushed Microfiber Pillowcase - Driftwood (King)
      Malouf
       Buy Now
      Brushed Microfiber Pillowcase - Driftwood (King)
      (Bedding - Pillowcases)
      Features:
      (Bedding - Pillowcases)
      Malouf Brushed Microfiber Pillowcase - Driftwood (King) Quick View
      Malouf Hennessy Headboard - Stone (King)
      Hennessy Headboard - Stone (King)
      (Bed Components - Headboard)
      Features:
      • General:
      • Size: King
      • Color: Stone
      • Material: Upholstery
      • Dimensions:
      • Width: 77.9 " / 197.87 cm
      • Height: 31.7 " / 80.52 cm
      • Depth: 3.9 " / 9.91 cm