Home Decor
-
Edurton A2000795 Tray
(Home Decor - Trays)Sleek and sculptural, this marble tray puts a casual contemporary twist on both display and dining. It’s a luxe host for keys and other essentials on an entryway table, and equally chic when holding small decorative items. What’s more: its food-safe design allows you to present appetizers and other snacks to guests in stunning fashion.
$49.95
$79.95
Save $30.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Edurton |
| Type | Trays |
| Style | Casual |
| Color | Light Beige |
| Assembly Required | No |
| Additional Information |
• Made with light beige marble • Food safe • Due to the use of natural materials, some variations may occur |
| DIMENSIONS | |
| Width | 8 inch(es) / 20.32 cm |
| Height | 1.5 inch(es) / 3.81 cm |
| Depth | 8 inch(es) / 20.32 cm |
| Weight | 10.01 lb(s) / 4.54 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 12.25 inch(es) / 31.12 cm |
| Height | 9.38 inch(es) / 23.83 cm |
| Depth | 12.25 inch(es) / 31.12 cm |
| Weight | 14 lb(s) / 6.35 kg |
| Volume | 0.81 cu. ft. / 0.02 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052924336 |
