Occasional Tables
-
Fendenmore T190-117 Chair Side End Table
(Occasional Tables - Chairside Tables)Embrace simply stylish sofa-side function with this chairside end table. Keep entertainment essentials like remotes, coasters and more close with the handy storage cabinet. Battery running low? Built-in USB ports keep easy charging at your fingertips. And with the table's rustic brown finish, it has the versatility to pair with aesthetics from casual to farmhouse.
$169.95
$279.95
Save $110.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Fendenmore |
| Table Type | Chairside Tables |
| Style | Casual |
| Color | Brown |
| Assembly Required | No |
| Additional Information |
• Made with MDF substrates and decorative paper laminate • Replicated rustic brown oak finish • 1 storage cabinet • 1 open display shelf • USB-A and USB-C charging ports • Power cord included; UL Listed |
| DIMENSIONS | |
| Width | 14 inch(es) / 35.56 cm |
| Height | 24.5 inch(es) / 62.23 cm |
| Depth | 23.5 inch(es) / 59.69 cm |
| Weight | 31.99 lb(s) / 14.51 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 26.34 inch(es) / 66.9 cm |
| Height | 27.44 inch(es) / 69.7 cm |
| Depth | 16.89 inch(es) / 42.9 cm |
| Weight | 50 lb(s) / 22.68 kg |
| Volume | 7.06 cu. ft. / 0.20 cu. m. |
| WARRANTY | |
| Warranty | 365 days |
| UPC | |
| UPC# | 24052955644 |
-
This sofa sleeper feels every bit as good as it looks. Ultra-soft upholstery enhances your comfort, making it + More
-
Whether your vision is clean and contemporary or cozy modern farmhouse, this sectional in a stone-tone + More
-
Reliable comfort, reimagined. Suitable for a variety of spaces, this sofa invites you to say hello to + More
-
$1,919.95
Save $800.00
$1,119.95
Leesworth U4380874 Reclining Power Loveseat
(Loveseats - Power Recline)Focus on function. This practical power reclining loveseat balances contemporary character and irresistible + More
-
Fresh yet classic. That’s the beauty of this oversized chair. Dressy and also soft to the touch, its organic + More
-
Experience modern luxury with this power recliner. The soft-to-the-touch leather and faux leather upholstery + More
-
Flair and function are packed into one small package with this accent ottoman. Faux leather upholstery lends + More
-
This accent chair is effortlessly elevated with its sleek, clean lines. Caramel faux leather gives your space + More
-
$279.95
Save $110.00
$169.95
Fendenmore T190-217 Chair Side End Table
(Occasional Tables - Chairside Tables)Embrace simply stylish sofa-side function with this chairside end table. Keep entertainment essentials like + More
-
$279.95
Save $110.00
$169.95
Fendenmore T190-317 Chair Side End Table
(Occasional Tables - Chairside Tables)Embrace simply stylish sofa-side function with this chairside end table. Keep entertainment essentials like + More
