Dressers
-
Broachmyn PCB1120-31 Six Drawer Dresser
(Dressers - 6 Drawers)This bright and airy dresser evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. Its light gray finish over replicated oak grain whispers “inviting" and "relaxed.” Six roomy drawers with contemporary handles offer easy access to hidden storage for cozy sweaters, casual tees and so much more. Laid-back, practical and versatile, it's a piece you’ll love coming home to.
$299.95
$499.95
Save $200.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Broachmyn |
| Number of Drawers | 6 drawers |
| Style | Casual |
| Color | Grey |
| Mirror Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 58.7 inch(es) / 149.1 cm |
| Height | 36.46 inch(es) / 92.61 cm |
| Depth | 15.28 inch(es) / 38.81 cm |
| Weight | 145.99 lb(s) / 66.22 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 61.5 inch(es) / 156.21 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 18 inch(es) / 45.72 cm |
| Weight | 170 lb(s) / 77.11 kg |
| Volume | 23.06 cu. ft. / 0.65 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052962833 |
-
Rest in the beachy style of this twin panel headboard. Its driftwood and surfer-inspired smoky finish and + More
-
Cool, casual style is for all ages. With this chest of drawers, they get the function they need plus the + More
-
This mirror's weathered driftwood finish evokes such an ethereal vibe—exactly what you need for your serene + More
-
Cool, casual style is for all ages. With this nightstand, they get the function they need paired with the + More
-
This bright and airy bedroom mirror evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. Its + More
-
This bright and airy chest of drawers evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. Its + More
-
This bright and airy nightstand evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. Its light + More
-
This bright and airy dresser with mirror evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. Its + More
-
Bright and airy, this queen panel bed evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. The + More
-
Bright and airy, this king panel bed evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. The + More
-
Bright and airy, this twin panel bed evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. The + More
-
Bright and airy, this full panel bed evokes the tranquil vibe you long for in your dream destination. The + More
