Recliners
-
$719.95
$1,229.95
Save $510.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Pennacle Pier |
| Motion Type | Power |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Canvas |
| Material | Leather Match |
| Manufacturer Material | Leather Match |
| DIMENSIONS | |
| Width | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Height | 42 inch(es) / 106.68 cm |
| Depth | 40 inch(es) / 101.6 cm |
| Weight | 109 lb(s) / 49.44 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 40.31 inch(es) / 102.39 cm |
| Height | 33 inch(es) / 83.82 cm |
| Depth | 34.25 inch(es) / 87 cm |
| Weight | 113.01 lb(s) / 51.26 kg |
| Volume | 27.16 cu. ft. / 0.77 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052964677 |
-
Looking to make a simply chic statement with color? Liven up your living room with this queen sofa sleeper. + More
-
$4,399.95
Save $1,840.00
$2,559.95
Lindyn 21104S15 4 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Plush and posh. Showcase your eye for on-trend texture with the statement-making cord upholstery of this + More
-
Clean lines and a streamlined silhouette define the architectural attitude of this sofa. Textured accent + More
-
The crisp neutral hue and striking design details of this loveseat create a living room that expertly + More
-
Classic comfort gets a mod twist with this oversized chair. Its minimalistic approach and structured + More
-
Classic comfort gets a mod twist with this ottoman. Its minimalistic approach and structured silhouette bring + More
-
With a sculptural silhouette and barrel-back design, this accent chair exudes runway-inspired style. Its + More
-
Looking to create a coastal cottage or shabby chic inspired retreat? This entertainment center is the + More
-
$1,229.95
Save $510.00
$719.95
Pennacle Pier PCU1350113 Power Recliner with Adjustable Headrest
(Recliners - Power)
