Ottomans
-
$239.95
$419.95
Save $180.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Steelwater Retreat |
| Style | Casual |
| Color Group | Beige |
| Manufacturer Color | Latte |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Storage | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Height | 20 inch(es) / 50.8 cm |
| Depth | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Weight | 39 lb(s) / 17.69 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Height | 18 inch(es) / 45.72 cm |
| Depth | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Weight | 41.01 lb(s) / 18.6 kg |
| Volume | 15 cu. ft. / 0.42 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 024052964929 |
-
This beautifully crafted sectional delivers style and comfort in a big way. Upholstered in a soft yet + More
-
Looking for that perfect blend of timeless and cozy? This sofa delivers both, with classic roll arms and soft + More
-
Modern comfort meets classic staying power in this loveseat. With its deep seats and luxuriously soft fabric, + More
-
Subtle in color, big on style possibilities. This oversized chair is a transitional take on everyday comfort. + More
-
$1,199.95
Save $500.00
$699.95
Steelwater Retreat 6670421 Oversized Swivel Accent Chair
(Accent Chairs - Swivel)
-
$2,109.95
Save $880.00
$1,229.95
Steelwater Retreat 66704S1 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)
-
$2,109.95
Save $880.00
$1,229.95
Steelwater Retreat 66704S2 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)
