Dining Seating
-
Wildenauer D634-224 Swivel Stool
(Dining Seating - Stools)This counter height swivel bar stool dresses up your favorite farmhouse motifs with modern flair. A contoured butcher-block style seat keeps you comfortable and provides a ruggedly chic contrast to the sleek black frame.
$149.95
$259.95
Save $110.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Wildenauer |
| Type | Stools |
| Style | Casual |
| Color | Brown/Black |
| Arm Chair | No |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 28.5 inch(es) / 72.39 cm |
| Height | 21.5 inch(es) / 54.61 cm |
| Depth | 21.5 inch(es) / 54.61 cm |
| Weight | 15.41 lb(s) / 6.99 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 28.35 inch(es) / 72.01 cm |
| Height | 22 inch(es) / 55.88 cm |
| Depth | 25.5 inch(es) / 64.77 cm |
| Weight | 25.31 lb(s) / 11.48 kg |
| Volume | 4.6 cu. ft. / 0.13 cu. m. |
| WARRANTY | |
| Warranty | 365 days |
| UPC | |
| UPC# | 24052963977 |
-
$1,259.95
Save $530.00
$729.95
Greddinton PCD824D11 Dining Extension Table
(Dining Tables - Rectangle)Relaxed living and cozy comfort—that’s what modern farmhouse design is all about. And what better way to + More
-
Relaxed living and cozy comfort—that’s what traditional farmhouse design is all about. And what better way to + More
-
$289.95
Save $120.00
$169.95
Wildenauer D634-09 Large Counter Dining Room Bench
(Dining Seating - Benches)Raise the bar on modern farmhouse style with this counter height bench. Its casual good looks are accentuated + More
-
$749.95
Save $310.00
$439.95
Wildenauer D634-113 Rectangular Dining Room Counter Table Set
(Dinettes - 4-Piece)This counter height dining table and bar stools set dresses up your favorite farmhouse motifs with modern + More
-
$859.95
Save $360.00
$499.95
Wildenauer D634-32 Dining Room Counter Butterfly Extension Table
(Dining Tables - Rectangle)Raise the bar on modern farmhouse style with this counter height dining extension table. Its handsome good + More
