Chests
-
Oliandon PCB2844-46 Five Drawer Chest
(Chests - 5 Drawers)This chest of drawers delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal lines and dimensional detailing create a look that’s effortlessly chic yet grounded in authenticity. Complete with a thick, weighty top and silhouette, this piece has a substantial style that feels timeless.
$379.95
$649.95
Save $270.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Oliandon |
| Number of Drawers | 5 Drawers |
| Style | Casual |
| Color | Light Brown |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 34.72 inch(es) / 88.19 cm |
| Height | 51.54 inch(es) / 130.91 cm |
| Depth | 16.02 inch(es) / 40.69 cm |
| Weight | 137 lb(s) / 62.14 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Height | 55.5 inch(es) / 140.97 cm |
| Depth | 19 inch(es) / 48.26 cm |
| Weight | 155.01 lb(s) / 70.31 kg |
| Volume | 23.24 cu. ft. / 0.66 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052962970 |
-
If you appreciate minimalistic style, this dresser is the ideal option. Its soft and simple finish has a + More
-
This bedroom mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tone and minimal + More
-
Merging traditional elegance with contemporary comfort, this nightstand takes your bedroom retreat to the + More
-
This full platform bed puts the dream of a casual bedroom retreat beautifully within budget. A warm light + More
-
This dresser delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal lines and + More
-
This bedroom mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tone and minimal + More
-
This nightstand delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal lines + More
-
This dresser with mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal + More
-
This queen panel bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, log-look + More
-
This queen panel storage bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, + More
-
This king panel bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, log-look + More
-
This king panel storage bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, + More
