Nightstands
-
Oliandon PCB2844-92 Two Drawer Night Stand
(Nightstands - 2 Drawers)This nightstand delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal lines and dimensional detailing create a look that’s effortlessly chic yet grounded in authenticity. Seamlessly incorporated USB charging provides bedside function. Complete with a thick, weighty top and silhouette, this piece has a substantial style that feels timeless.
$189.95
$329.95
Save $140.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Oliandon |
| Number of Drawers | 2 Drawers |
| Style | Casual |
| Color | Light Brown |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 25.71 inch(es) / 65.3 cm |
| Height | 24.88 inch(es) / 63.2 cm |
| Depth | 16.06 inch(es) / 40.79 cm |
| Weight | 42.99 lb(s) / 19.5 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 28.75 inch(es) / 73.03 cm |
| Height | 30 inch(es) / 76.2 cm |
| Depth | 18.75 inch(es) / 47.63 cm |
| Weight | 53 lb(s) / 24.04 kg |
| Volume | 9.09 cu. ft. / 0.26 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052963045 |
-
This chest of drawers delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal + More
-
This dresser sits comfortably at the intersection of modern lodge and farmhouse aesthetics. Your warm and + More
-
This bedroom mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tone and minimal + More
-
This dresser delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal lines and + More
-
This bedroom mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tone and minimal + More
-
This chest of drawers delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal + More
-
This dresser with mirror delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, minimal + More
-
This queen panel bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, log-look + More
-
This queen panel storage bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, + More
-
This king panel bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, log-look + More
-
This king panel storage bed delivers a fresh, trend-right spin on rustic design. Its natural wood tones, + More
