Dining Tables
-
Mervannie PCD571-13 Square Dining Room Counter Table
(Dining Tables - Square)There’s contemporary style you love looking at and contemporary style you can comfortably live with. Have your fill of both with this counter height dining table. Strikingly simple but wonderfully detailed, its two-tone design merges solid wood legs with a thick faux marble tabletop to create a perfectly modern dining vibe.
$339.95
$579.95
Save $240.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Mervannie |
| Table Top Shape | Square |
| Table Height | Counter |
| Style | Contemporary |
| Color | Grey/Black |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 42 inch(es) / 106.68 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 42 inch(es) / 106.68 cm |
| Weight | 88.01 lb(s) / 39.92 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 48.55 inch(es) / 123.32 cm |
| Height | 6.1 inch(es) / 15.49 cm |
| Depth | 47.05 inch(es) / 119.51 cm |
| Weight | 94.01 lb(s) / 42.64 kg |
| Volume | 8.06 cu. ft. / 0.23 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052963861 |
