Recliners
-
$1,169.95
$2,009.95
Save $840.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Gravier |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Cordova |
| Material | Leather Match |
| Manufacturer Material | Leather Match |
| DIMENSIONS | |
| Width | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Height | 42 inch(es) / 106.68 cm |
| Depth | 41 inch(es) / 104.14 cm |
| Weight | 136 lb(s) / 61.69 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 41 inch(es) / 104.14 cm |
| Height | 33 inch(es) / 83.82 cm |
| Depth | 34.25 inch(es) / 87 cm |
| Weight | 142.99 lb(s) / 64.86 kg |
| Volume | 27 cu. ft. / 0.76 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052964615 |
-
Transitional and right on trend. This queen sleeper sofa’s upholstery is a delightful change from the + More
-
-
Simple and streamlined, this couch delivers a cozy yet contemporary vibe you’ll love as much as we do. Its + More
-
Everyday comfort meets versatile style in this loveseat. The handsome hue of the goes-with-anything faux + More
-
Strike a balance between the indulgent comfort you crave and the contemporary aesthetic you long for. The + More
-
This ottoman marries classic character with a contemporary attitude. Love the timeless look of leather? Its + More
