Ottomans
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Maxton Heights |
| Style | Contemporary |
| Manufacturer Color | Bittersweet |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| DIMENSIONS | |
| Width | 45 inch(es) / 114.3 cm |
| Height | 21 inch(es) / 53.34 cm |
| Depth | 25 inch(es) / 63.5 cm |
| Weight | 35.01 lb(s) / 15.88 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 46 inch(es) / 116.84 cm |
| Height | 19 inch(es) / 48.26 cm |
| Depth | 26 inch(es) / 66.04 cm |
| Weight | 36 lb(s) / 16.33 kg |
| Volume | 12.07 cu. ft. / 0.34 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 024052965117 |
-
$2,109.95
Save $880.00
$1,229.95
Steelwater Retreat 66704S2 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)
-
Casual contemporary style, meet carefree lounging. With this sofa, you don’t need to sweat the small stuff. + More
-
$1,239.95
Save $520.00
$719.95
Mackmenville 7471394 Double Reclining Loveseat with Console
(Loveseats - Reclining)
-
-
Style that elevates the everyday—without compromise. This oversized accent ottoman combines a sleek + More
-
Style that elevates the everyday—without compromise. This oversized chair combines a sleek silhouette with + More
-
Style that elevates the everyday—without compromise. This sectional combines a sleek silhouette with plush + More
